Gerry Marsden

2021 metų sausio 3-á diená mirė Gerry MarsdenGerry and the Pacemakers vokalistas. Jam buvo 78. Ir kas gi nežino jo topinės dainos “Ferry Cross the Mersey“?

Gerry gimė 1942 metais Liverpulyje. 1959 sukūrė grupę Gerry and the Pacemakers, kurioje būgnais grojo jo brolis Freddie, miręs 2006 metais. Iš pradžiú grupė vadinosi Gerry Marsden and Mars Bars, bet žodį “ne“ tarė Mars šokolado fabrikas ir vyrukams teko keisti pavadinimá į teisiškai neutralesnį. Tai buvo lygiavertis varžovas Bitlams, koja kojon žengęs šalia jú. Grupė, kaip ir Bitlai, koncertinę veiklá vykdė tai Britanijoje, tai Hamburge. 1962 metais juos pastebėjo Brian Epstein, su kuriais pasirašė vadybos kontraktá. Tai buvo antroji grupė (po Bitlú), kuriá B. Epstein paėmė savo globon. Abiem grupėm įrašú studijoje dirigavo George Martin.

1 nuotrauka iš: gerryspacemakers.com 2 nuotrauka iš: mirrorpix/irishmirror.com 3 nuotrauka iš: twitter.com/theguardian.com Gerry Marsden sedi tarp George Harrison ir John Lennon.

Grupės pirmi 3 singlai “How do you do it““I like it“ ir “You’ll never walk alone“ išleisti 1963 metais, tapo hitais Nr.1 ir tai buvo pirmoji grupė iš Liverpulio, kurios daina tapo hitu Nr.1 visoje Britanijoje.

Su zmona Pauline Behan. Nuotrauka iš: pa/irishexaminer.com

1965 metais Gerry vedė Pauline Behan, turi 2 dukras Yvette ir Victoria. 1966 metais sekdamas Bitlu filmu “A Hard Day’s Night“ sukurė filmá apie save “Ferry Cross the Mersey“, ir po to grupė iširo. Veiklá tęsė pramogú versle, dirbo televizijoje; užsiimė labdaringa veikla. 1974 metais atkūrė grupę su nauju pavadinimu Gerry’s Pacemakers. 2003 metais jam buvo atlikta pirma širdies šuntavimo operacija, o 2016 metais antroji širdies operacija. 2018 metais paskelbė, kad nutraukia bet kokiá aktyviá veiklá. Mirė 2021 metais, kai sepsis (kraujo užkrėtimas) pasiekė širdį, palikdamas turto seimai uz £3 mln.

Gerry Marsden muzikinis palikimas ir labdaros veikla išliks ilgam muzikos gerbėjú ir melomanú tarpe, bet labiausiai jam turi būti dėkingi kamspyrio (futbolo) sirgaliai, nes jo daina “You’ll never walk alone“ 1963 metais tapo oficialiu Liverpool F.C. klubo himnu, kurį dainuoja tukstančiai sirgaliú rungtyniú metu.

Nuotrauka iš: getty images/independent.ie

Ilsėkis ramybėje…

Oficialus Liverpool F.C. himnas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: